Imieniny: Damiana, Romana i Romany

RSS

Biuletyn Informacji Publicznej

A+ A-

Logo oficjalnego serwisu internetowego Urzedu Miasta Sieradz

Aktualności

23/02/2018

Prezydent w Kapitule

Dobra marka Sieradza w województwie łódzkim procentuje. Rok temu w Sieradzu odbyła się Gala Finałowa Nagrody Gospodarczej Wojewody Łódzkiego, po której z Urzędu Wojewódzkiego do Urzędu Miasta Sieradza wpłynęły podziękowania i wyrazy uznania za doskonałą organizację przedsięwzięcia.  W tym roku Paweł Osiewała, prezydent Sieradza, został powołany na Członka Kapituły tejże nagrody.
21/02/2018

Przekaż 1 proc. w Sieradzu

Urząd Miasta w Sieradzu wspólnie z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych przygotował specjalny program do rozliczania PIT-ów, który nie tylko w łatwy sposób pozwoli przekazac 1 proc. dochodów na rzecz organizacji działających w Sieradzu, ale także podpowiada, by PIT roziczac w naszym mieście. Korzystanie z programu jest bardzo proste i w pełni darmowe.
21/02/2018

Zielony Ryneczek do modernizacji

Kolejny krok przybliżyający modernizację "zielonego ryneczku" w Sieradzu zrobiony. Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego i Paweł Osiewała, prezydent Sieradza podpisali umowę o dofinansowaniu inwestycji. Dofinansowanie w wysokości ponad 983 tys. zł pochodzi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Konkurs na pozyskanie wsparcia rozstrzygnął Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.  -...
20/02/2018

Cyja w Sieradzu

Wykłady, warsztaty, koncerty, prelekcje – to wszystko czeka młodych akordeonistów w piątek 23 lutego 2018 r. Spotkania uczniów szkół muzycznych w Sieradzu, Zduńskiej Woli, Pabianicach i w Wieluniu pod nazwą „Cyja w Sieradzu, czyli bliskie spotkania III stopnia z akordeonem” na stałe wpisały się w muzyczny kalendarz PSM I st. w Sieradzu.
20/02/2018

Dzień otwarty i "gwiazdy" w "Ósemce"

DZIEŃ  OTWARTEJ SZKOŁY  PODSTAWOWEJ  INTEGRACYJNEJ NR  8 - 23 lutego 2018 roku od godz. 17.00 do 20.00 Organizatorzy zapraszają wszystkie dzieci wraz z rodzicami, którzy są zainteresowani nauką w naszej szkole, do odwiedzenia nas i zapoznania się z ofertą edukacyjną.
19/02/2018

Mikrogranty - spotkania doradcze

Urząd Miasta Sieradza i Centrum Opus zaprasza na spotkania doradcze związane z tegorocznym programem mikrograntów. Szczegóły w ulotce:
19/02/2018

Kolejny wandal złapany

Kolejny wandal zatrzymany. Ponownie pomocna w ujęciu sprawcy okazała się kamera miejskiego monitoringu. Jak wyjaśnia Marek Pacyna, komendant Straży Miejskiej w Sieradzu, do aktu wandalizmu doszło w nocy z 17 na 18 lutego. - Tym razem zniszczono roślinność oraz złamano drzewka znajdujące się na ul. Rycerskiej na wysokości byłego Gimnazjum nr 2. Dyżurny Straży Miejskiej, który zauważył zdarzenie...
16/02/2018

Nabór do szkół podstawowych i przedszkoli

W przypadku szkół podstawowych nabór dotyczy najpierw dzieci z obwodu poszczególnych szkół i trwa od 16 lutego do 23 lutego. W tym samym czasie rodzice przedszkolaków powinni złożyć deklaracje dotyczące kontynuacji przez dziecko nauki przedszkolnej w dotychczasowej placówce. Szczegóy dotyczące zasad nabor:  SZKOŁA PODSTAWOWA PRZEDSZKOLA Druki:

Strony