Imieniny: Antonii, Ignacego i Wiktora

RSS

Biuletyn Informacji Publicznej

A+ A-

Logo oficjalnego serwisu internetowego Urzedu Miasta Sieradz

Do końca świata i o jeden dzień dłużej...

10/01/2018

Licytacje, koncert w Państwowej Szkole Muzycznej i huczne „Światełko do nieba” – tak będzie przebiegać 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sieradzu, na który podczas wspólnej konferencji zaprosili: Anna Bartosik szefowa sztabu WOŚP oraz Młodzieżowa Rada Miejska w Sieradzu.

 

Przez cały finał na antenie Naszego Radia będzie można licytować gadżety i przedmioty a także ufundowany przez Prezydenta Sieradza Pawła Osiewałę symboliczny „fotel prezydenta”. Jak dotąd to właśnie ta licytacja była jedną z najdroższych podczas finałów WOŚP w Sieradzu.

- Osoba, która wylicytuje fotel prezydenta i na jeden dzień zajmie moje miejsce w Urzędzie Miasta Sieradza będzie miała specjalnie przygotowany program. Chcielibyśmy, by właśnie nowy, jednodniowy prezydent wziął udział w inauguracji odwiertu geotermalnego w Sieradzu. Będzie musiał wykazać się cierpliwością, ale myślę, że warto poczekać i uczestniczyć w tym historycznym dla miasta wydarzeniu, dlatego zachęcam do licytowania na rzecz najmłodszych. – mówi Prezydent Sieradza Paweł Osiewała.

Podczas 26. finału, WOŚP zbiera na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Do licytowanych publikacji dołączyły komiksy wydane przez Urząd Miasta Sieradza z podpisami wykonawców Open Hair Festival 2017 m.in. Kasi Nosowskiej, Brodki czy duetu Paprocki&Brzozowski.

Licytacje zaczną się już w piątek w Szkole przy ulicy Rycerskiej, gdzie zlokalizowany jest jeden ze sztabów. Na specjalny „orkiestrowy” koncert zaprasza Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Sieradzu. Jej wychowankowie zagrają dla WOŚP w budynku szkoły o 16.00

- Na licytacje wystawione zostaną gadżety WOŚP, oraz te przekazane przez sponsorów. W budynku szkoły przy ulicy Rycerskiej wolontariusze mogą się także ogrzać, wypić i zjeść coś ciepłego – mówiła podczas konferencji Anna Bartosik szefowa sztabu WOŚP.

Ciepłe napoje i odpoczynek dla wolontariuszy zaproponował także Retro Pub zlokalizowany w Rynku. Wolontariusze kwestować będą na terenie całego miasta. Tylko przy wspomnianym sztabie przy Rycerskiej jest ich siedemdziesięciu. Drugi sztab orkiestry zlokalizowany jest w SP nr 9. Każdy z kwestujących będzie miał identyfikator z imieniem i nazwiskiem, numerem, widocznym zdjęciem i kodem QR. Puszki z banderolą mają ten sam numer co identyfikator. Młodsi kwestują do 18.00 starsi do 21.00 ponieważ przed 20.00 pojawią się na Placu Wojewódzkim w Sieradzu.

- W imieniu Młodzieżowej Rady Miejskiej w Sieradzu zapraszam wszystkich mieszkańców Sieradza na pokaz fajerwerków tzw. „Światełko do nieba” które odbędzie się z dachu Urzędu Miasta przy Placu Wojewódzkim – zapraszał na konferencji Mateusz Ciepłuch Przewodniczący MRM.

- Jurek Owsiak pokazał, że pomaganie może być fajne – chwalił ideę WOŚP Hubert Paszkowski z MRM. Owsiak pokazał, że pomagać można z energią i werwą. Uważam, że to główny punkt zapalny dla młodych ludzi, którzy mogą pomagać w fajny sposób chodząc po ulicach, zbierać pieniądze, przyklejać ludziom serduszka, które są symbolem miłość do drugiego człowieka.