Imieniny: Joanny, Zdenka i Zuzanny

RSS

Biuletyn Informacji Publicznej

A+ A-

Logo oficjalnego serwisu internetowego Urzedu Miasta Sieradz

Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 6

12/06/2017

W sobotę 10 czerwca swoje drzwi dla potencjalnych uczniów otworzyła Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janiny Majkowskiej w Sieradzu.

W programie przewidziane były występy uczniów m.in. przedstawienie w języku angielskim pt. „The Ugly Duckling” („Brzydkie kaczątko”) w wykonaniu uczniów klas 0 – 6, wykonanie układu tanecznego autorstwa koła tanecznego oraz występ przedszkolaków. Ponadto można było wziąć udział w grach i zabawach sportowych, z bliska zobaczyć i soprawdzić wóz strażacki. . Na dzieci i ich rodziców czekały słodkości i zdrowe przekąski oraz pokaz wozu strażackiego.

Wzmianki o pierwszej szkole parafialnej pochodzą z 1521 roku. Nadzór nad nią sprawował proboszcz. We wrześniu 1999 r. zlikwidowano Punkt Filialny Szkoły Podstawowej nr 2 w Sieradzu, mieszczący się w dzielnicy Sieradz - Woźniki. Szkołą obwodową dla dzieci mieszkających na tym terenie stała się Szkoła Podstawowa nr 6 w Sieradzu.

Szkoła Podstawowa nr 6 w Sieradzu jest placówką znaną w środowisku lokalnym. Uczniowie, pod kierunkiem pełnych zaangażowania nauczycieli, biorą udział w wielu konkursach, często zdobywając wyróżnienia i czołowe miejsca.

Obecnie szkoła liczy 244 uczniów. Uczniowie do swojej dyspozycji eko-pracownie, oddaną do użytku w 2016 roku. Szkoła również posiada nowe boisko oraz salę gimnastyczną. Szkoła bierze udział w projekcie "Równamy do najlepszych", który oferuje udział w wielu kołach naukowych i specjalistycznych zajęciach.

Przejdź do galerii