Imieniny: Antonii, Ignacego i Wiktora

RSS

Biuletyn Informacji Publicznej

A+ A-

Logo oficjalnego serwisu internetowego Urzedu Miasta Sieradz

"Karius i Baktus"

09/01/2018

W niedzielę 4 lutego 2018 roku o godz. 16:00 w Teatrze Miejskim w Sieradzu odbędzie się spektakl dla dzieci " KARIUS I BAKTUS" .

Przedstawienie dedykowane jest młodszym dzieciom: w wieku od 3- 7,8 lat.

„Karius i Baktus to historia dwóch tajemniczych osobników, harcujących w buzi pewnego chłopca. Rzecz przezabawna i pedagogiczna zarazem, wymieniona dwójka bowiem to nie kto inny jak bakterie. Uwielbiają słodycze, boją się jednak dentysty. A że Marek zębów nie myje, cukierki pochłania kilogramami – Karius i Baktus (tu przedstawieni jako dwaj chłopcy) znaleźli raj na ziemi i spokojnie demolują zęby malucha. Ale któregoś dnia Marek musi iść do dentysty.

Prostą fabułę wymyśloną przez Norwega Thorbjörna Engera gra tu troje aktorów. Mamy tu żywy plan, animację lalek maleńkich i większych (bakterie też rosną!). I wszystko czego potrzeba do baśniowej atmosfery: świetlne czary- mary (scena wygląda czasem jakby przysiadła na niej chmura świetlików), czarodziejski kufer, a nawet bańki mydlane. Wszystko na scenie która- jakżeby inaczej- jest zębatą paszczą. Bakterie wiercą się w niej beztrosko, piłują, świdrują, a jak już wywiercą , to od razu anektują teren, rozkładając choćby dywanik i piecyk.

Miło popatrzeć na inscenizacyjne zabiegi: a to cukierki wpadają do paszczy (ogromne, jak walizki, owinięte celofanem, ich prezentacja wypada niemalże jak rewia), a to mamusia podryguje torebką w formie tubki z pastą do zębów, to wreszcie dentysta przybywa z wiertarką. Nie zdradzimy co się stanie z tajemniczymi bakteriami.

Dość powiedzieć, że skończą marnie… ale na tyle dobrze, że nawet maluchy, które przez spektakl się doń przywiążą, niespecjalnie przejmą się ich losem. Za to zęby będą myć częściej.”
Bilety do kupienia w kasie SCK w cenie 10 zł.