Imieniny: Antonii, Ignacego i Wiktora

RSS

Biuletyn Informacji Publicznej

A+ A-

Logo oficjalnego serwisu internetowego Urzedu Miasta Sieradz

Kolejne Solarisy dołączyły do taboru MPK

09/01/2018

Sieradzanie mogą jeździć kolejnymi dwoma nowymi autobusami Solaris. To już sześć z ośmiu autobusów które trafiły do sieradzkiego MPK dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

            Autobusy dotarły do sieradzkiego przedsiębiorstwa tuz przed Nowym Rokiem. Auta są w pełni zautomatyzowane, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z udogodnień dla pasażerów warto wymienić biletomat zainstalowany wewnątrz oraz możliwość ładowania elektronicznych urządzeń mobilnych.

            Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Sieradzu Sp. z o.o. realizuje projekt pn.:"Zakup i wymiana autobusów w MPK Sieradz Sp. z o.o. w celu osiągnięcia niskoemisyjnej i zrównoważonej mobilności miejskiej" współfinansowany ze środków RPO WŁ na lata 2014-2020 w ramach działania pn.: "Niskoemisyjny transport miejski". Całkowita wartość projektu: 7 875 690,00 PLN, z czego prawie 5,5 miliona pochodzi właśnie z dofinansowania. To nie wszystko. Sieradzkie MPK złożyło wniosek do tego samego programu o zakup trzech kolejnych autobusów za kwotę ponad 2 milionów złotych.

            Zakupione autobusy spełniają normy emisji spalin Euro 6, kolejne dwa Solarisy zakupione w ramach projektu dotrą do miasta do końca marca.