Imieniny: Elżbiety, Faustyny i Pawła

RSS

Biuletyn Informacji Publicznej

A+ A-

Logo oficjalnego serwisu internetowego Urzedu Miasta Sieradz

Festyn Sieradzki

„PREZENTACJA DZIEDZICTWA KULTUROWEGO I TRADYCJI HISTORYCZNYCH REGIONU SIERADZKIEGO PODCZAS OBCHODÓW 870 – LECIA MIASTA SIERADZA”

Festiwal Sieradzki

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój Inicjatyw Lokalnych"
 
 

      Projekt polegał na zorganizowaniu w dniu 3 czerwca 2006 roku „Festynu Sieradzkiego”, który był elementem uroczystych obchodów 870 – lecia powstania miasta. Sieradz jest jednym z najstarszych ośrodków w Polsce. Długie dzieje miasta zainspirowały wnioskodawcę do zorganizowania przedsięwzięcia nawiązującego do tradycji i obyczajów z przeszłości, zarówno tej bliskiej jak i dalekiej.
     W ramach imprezy zaplanowano m.in. występy regionalnych zespołów folklorystycznych, kapel, solistów, stoiska regionalnych twórców, artystów, rzemieślników, wystawę plenerową poświęconą historii i kulturze regionu sieradzkiego, pokaz bractwa rycerskiego ziemi sieradzkiej, konkurs wiedzy o historii miasta.
     Celem przedsięwzięcia było zachowanie dziedzictwa kulturowego i kształtowanie tożsamości mieszkańców regionu sieradzkiego poprzez pielęgnowanie własnej historii, tradycji i kultury.

Całkowity koszt imprezy wyniósł 44.080 PLN, z czego 20.000 PLN stanowiła dotacja Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.