Imieniny: Haliszki, Lody i Przybysłąwa

RSS

Biuletyn Informacji Publicznej

A+ A-

Logo oficjalnego serwisu internetowego Urzedu Miasta Sieradz

Dzień Dziecka (w ramach Dni Sieradza

Data wydarzenia: 
01-06-2018 11:00

Spektakl „Brzydkie kaczątko”

Z okazji dnia dziecka w ramach Dni Sieradza 2018

1 czerwca 2018 r.

Godz. 9:00 i 11:00

Sieradzkie Centrum Kultury ul. Dominikańska 19 (Teatr Miejski)

Bilety w cenie: 5 zł (Bilety do kupienia w kasie SCK lub online na www.scksieradz.pl)

TEATR  LALEK  „RABCIO”

BRZYDKIE  KACZĄTKO

Sztuka  „Brzydkie  kaczątko”  napisana przez Igora Bojovica  ( jednego z najbardziej popularnych dramaturgów  serbskich)  jest trawestacją baśni Hansa Christiana  Andersena. Historię „Brzydkiego  kaczątka” opowiada  Klaun, który doświadczył  w  dzieciństwie  nietolerancji  i  odrzucenia  z  powodu  swojej brzydoty. Dzięki poznaniu  historii  o kaczątku zmienił  zdanie  i  przekonał  się jakie  wartości  w  życiu  są  najważniejsze. Piękna, czuła  opowieść  o  miłości, ale także i o cierpieniu, wytrwałości  oraz pięknie  ukrytym  przede  wszystkim w sercu, a nie na zewnątrz. Przedstawienie toczy się dwutorowo. Tytułowy  bohater  wykluwa się z jaja w rodzinie kaczek, ale nie jest akceptowany przez matkę, ojca, braci  i inne  zwierzęta. Różni  się od  swojego  rodzeństwa, jest inne. Bardzo  cierpi z powodu swojego  wyglądu i  zrozpaczone  musi  opuścić  swoją  rodzinę.  Kaczątko  przeżywa  przykre  i niemiłe  przygody, doświadczając smutku  i  samotności. Napotykane  zwierzęta  wyśmiewają  go i dokuczają z powodu  odmiennego wyglądu. Bohater  nigdzie  nie  może  odnaleźć  spokoju  i  szczęścia. Ale  historia  kaczątka  ma  dobre  zakończenie. Okazuje  się,  że jest  ono  łabędziem,  pięknym  ptakiem,  który  zostaje  przyjęty  do  nowej  łabędziej rodziny.

Mimo, że  historia  jest  smutna, to  autor zawarł  w  niej  sporo  humoru  sytuacyjnego  i  zaskakujących  zwrotów akcji. Warto to  wszystko  zobaczyć,  bo przecież  to  jedna  z  najpiękniejszych  historii  w  literaturze  dziecięcej. Spektakl  jest  kombinacją  żywego  planu  i  teatru  lalek.

 

Igor Bojovic

Brzydkie kaczątko

Przekład Jarosław Antoniuk

 

Reżyseria: Jarosław Antoniuk

Scenografia: Eva Farkašova

Teksty piosenek:  Jarosław Antoniuk

Muzyka: Bogdan Szczepański

Projekcje video: Vladimir Slaninka

Asystent reżysera: Piotr Serafin

 

Obsada:

Filip Bochenek: Brzydkie Kaczątko, Klaun

Urszula Tylek: Drugie Kaczątko, Kogut, Gęś, Gang Gęsi

Łukasz Łęcki: Kaczor Ambroży, Pierwsze Kaczątko, Pies, Gang Gęsi, Indyk

Agnieszka Kwiatkowska: Kaczka Klara, Gang Gęsi

Piotr Serafin: Andersen

 

Lalki: Rafał Budnik

Dekoracje: Janina Handzel- Karpus, Piotr Piotrowski

Kostiumy: Eliza Wtorkiewicz- Kaleta

Dźwięk: Gabriel Gacek

Światło:  Bogusław Handzel

 

Premiera 05 stycznia 2018 r.

Wydarzenie na facebook'u: https://www.facebook.com/events/1758555434187257/

Bajkowy koncert Magdaleny Wasylik  

Z okazji dnia dziecka w ramach Dni Sieradza 2018

1 czerwca 2018 r.

Godz. 17:00

Sieradzkie Centrum Kultury ul. Dominikańska 19 (Teatr Miejski)

Bilety w cenie: 5 zł (Bilety do kupienia w kasie SCK lub online na www.scksieradz.pl)

Bajkowy Koncert Magdaleny Wasylik to muzyczna podróż po krainie pięknych utworów z naszych ulubionych bajek w nowoczesnych, świeżych aranżacjach. Spodoba się dorosłym jak i najmłodszym. Magdalena wykonuje utwory z bajek, w których użyczała głosu oraz pozostałych kultowych pozycji ze świata filmów animowanych.

Swoją przygodę z muzyką i teatrem zaczęła już jako dziecko, kiedy występowała w teatrze muzycznym ROMA w Warszawie. Magdalena Wasylik może pochwalić się bogatą autobiografią i wieloma znakomitymi rolami - zarówno w dubbingu jak i piosence. W Polsce jako aktorka dubbingowa znana przede wszystkim z takich produkcji jak: Kraina Lodu, Trolle, Oz: Wielki i potężny , Transformers: Wiek zagłady, Osobliwy dom Pani Peregrine, Zaczarowana oraz Minionki rozrabiają. Jej głos pojawia się w takich kreskówkach jak: Świnka Peppa, Atomówki, Tom i Jerry, Scooby-Doo!, Dora poznaje Świat, a także w znanych serialach młodzieżowych jak Violetta, Austin i Ally oraz wielu innych.

W swojej karierze Magdalena brała również udział w wielu programach telewizyjnych takich jak: „Must be The Music” czy „The Voice of Poland” (II edycja) – jej duet z Magdaleną Tul otrzymał od jury owacje na stojąco i został uznany za jeden z najlepszych w historii programu. Wieloletnie doświadczenie artystki w pracy przy produkcjach dla dzieci uczyniło ją jednym z najbardziej rozpoznawalnych i pożądanych głosów w branży. Imponujące osiągnięcia w dubbingu, piosence dziecięcej, a także sam fakt, że Magdalena jest niesamowicie ciepłą i lubianą osobą spowodowały, że nikt inny nie ma tak ugruntowanej i stabilnej pozycji w środowisku dubbingowym. Występuje na ogromnych scenach jak m.in. Tauron Arena w Krakowie ze światową orkiestrą, wykonując najbardziej znane utwory z bajek.

Wydarzenie na facebook'u: https://www.facebook.com/events/226255747930647/